Okulary lustrzanki - hit czy kit?

- Alicja - | Trendy | 03.07.2018
Okulary lustrzanki - kit czy hit?

Na pewno zauważyłyście, że od niedawna wiele osób znanych i mniej znanych nosi okulary lustrzanki. Jak działają, czy wymagają specjalnego czyszczenia i jak je dobierać, napiszę poniżej. Osobiście przymierzam sie do kupna, dlatego sprawdziłam sieć w poszukiwaniu istotnych informacji, w końcu okulary przeciwsłoneczne powinny chronić przed słońcem i muszą spełniać swoją rolę.

Jak działają okulary lustrzanki?

Okulary lustrzanki "flash mirror" to okulary polaryzacyjne pokryte specjalną warstwą, która działa jak lustro - odbija światło tak, że nie widać Twoich oczu, za to ty widzisz świat o wiele lepiej, szczególnie w ostrym słońcu. Technologia była stosowana w teleskopach NASA. Takie okulary możesz kupić praktycznie we wszystkich kolorach, ale do najbardziej popularnych należą: niebieski, brązowy i zielony oraz w kolorach tęczy.

Lustrzanki są lustrzankami tylko w jednym kierunku, jak lustra weneckie - to znaczy że powłoka wewnątrz niczego nie odbija, tylko z zewnątrz widać lusterko.

Okulary lustrzane świetnie radzą sobie z odbijaniem światła, redukują wpadające promienie słoneczne nawet do 20%, dzięki czemu nadają się na plażę, duże wysokości, na śnieg i pustynię. 

Najczęściej wykorzystywany w okularach lustrzanych filtr to 400

Jak dobrać okulary lustrzanki?

Jeżeli chodzi o kolor, to tak jak kolor płaszcza - wszystko zależy od twojego aktualnego samopoczucia i chęci. A kształt powinien pasować do kształtu twojej głowy. Niektórym pasują okluray bez oprawek, inne z was będą wybierać po najnowszym trendzie. W sklepach i u nas na stronie dostaniecie praktycznie wszystkie kształy, od stylu retro, po nowoczesne kwadratowe bryły. 

Okrągła twarz: najlepsze będą prostokątne albo z zaostrzonymi kątami, modne trójkątne powinny ci pasować. Unikaj okrągłych oprawek.

Trójkątna twarz: okulary zaokrąglone, bez zaostrzonych kątów, najlepsze będą takie, które przedłużą linię twoich oczu - np. kocie oprawki. Unikaj kwadratowych oprawek.

Kwadratowa twarz: zakładaj śmiało okrągłe okulary, lenonki lub owalne - awiatorki, możesz też testować okulary bez oprawek. Złagodzą rysy twojej twarzy. Unikaj delikatnych, małych oprawek.

Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ