Logomania - trend nie tylko na jeden sezon

Paola Mastromatteo | Trendy | 30.10.2018
Logomania - trend nie tylko na jeden sezon

Sama pamiętam, że w latach 90' logomania również zawładnęła moim osiedlem, ja wtedy z tego aż tak bardzo nie korzystałam, ale wszędzie było pełno koszulek z logo, kurtek i ogólnie pełno odzieży z nadrukiem czyjejś ulubionej marki. Ten trend powrócił jak bumerang i jeszcze rok temu myślałam, że szybko zniknie, ale on rozszerza się na kolejne produkty. Logo na kurtce już nie jest postrzegane jak faux pas albo zły gust, wręcz przeciwnie - to nowy szyk. 

Logomania w najnowszym wydaniu

To, że logomania na odzieży wróciła nie trzeba ci udowadniać, na pewno już nie raz widziałaś koszulki z dużym napisem Levi's albo męskie kurtki Tommy Hilfiger z napisem na plecach, z resztą damskie też istnieją. Logo no koszulkach ma rozmiar XXL, szczególnie gdy chodzi o luksusowe marki. Produkty basic, jak białe koszulki z czarnym logo Chanel, bluza Gucci, czy sweter Kenzo to tylko nie które przykłady. Oczywiście sporo logosów widać na koszulkach Nike i adidas, a Fila sprzedaje najwięcej sneakersów ze swoim logo. 

Dlaczego lubimy odzież z nadrukiem?

Nie ma wątpliwości, że sporo zasługi w promowaniu logomanii mają gwiazdy i celebryci. Od Kendalla Jennera do Belli Hadid, wszyscy noszą logo na koszulkach, swetrach, bluzach. I może to nie jest trend, który wykorzystujemy na codzień, jednak pojawia się on coraz częściej w prostych stylizacjach. Ten trend zainspirował rok temu Tommiego Hilfigera, do stowrzenia swojej kolekcji z logo XXL na wielu produktach. Ciekawa jestem jestem, czy ty też ulegniesz logomanii?

Jak nosić ubrania z logo?

Prosto. Tak najlepiej. Nie przesadzajcie z nadrukami i będzie dobrze. Gdy macie kurtkę z logo ulubionej marki na plecach, to nie nakładajcie koszulki z logiem inej firmy na przodzie - to będzie naprawdę okropnie wyglądało. Jeżeli macie koszulkę Levi's, to ubierzcie do niej spódniczkę lub spodnie w jedym kolorze, bez kropek i kratek. Cała stylizacja będzie urozmaicona logo, ale nie będzie przesadzona.

Logomania - koszulka Levi's
Logomania - trend nie tylko na jeden sezon
xoxo, PaolaPaola Mastromatteo
Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ