Koronki: Trend nie tylko na lato

- Alicja - | Trendy | Ads Disclosure | 25.06.2018
Koronki: Trend nie tylko na lato

Koronka, czyli szydełkowa lub mechaniczna, ażurowa plecionka, to synonim kobiecości, romantyzmu i niewinnego piękna. Jest jedną z ulubionych faktur kobiet i dziewczynek. Kiedy koronki pojawiają się na wybiegach każdego projektanta, bez względu na jego pochodzenie czy inspiracje, wiesz, że nie trudno będzie włączyć je do własnej szafy. 

Jak nosić koronki?

Z czym łączyć koronkę i jak ją nosić elegancko i sensualnie, aby uniknąć folkowego podtekstu - chyba że folkowy look jest tym, czego szukasz?

Gra w kontrasty

Połącz koronkę z kontrastującym materiałem lub fakturą (np. koronka bieliźniana z kaszmirem albo koronka bawełniana z jedwabiem). Jeśli nie do końca pewnie czujesz się w świecie plecionek, dobrym tipem jest unikanie bogatych koronek o błyszczącej fakturze - dość ciężko jest zrównoważyć ich bogactwo i potrafią przytłoczyć resztę outfitu

Odpowiedni rozmiar

Co za dużo, to niezdrowo. Ale kiedy coś jest za małe, też nie wygląda najlepiej. Stawiając na koronki, weź pod uwagę rodzaj materiału i dobrze wybierz rozmiar. Koronka często oferuje niewielką rozciągliwość, wczytaj się wtedy dobrze w tabelę rozmiarów. W przypadku nieelastycznych, misternych koronek jedwabnych czy poliamidowych, postaw na jeden rozmiar więcej, aby dzięki luźno opadającemu materiałowi pozwolić koronce grać pierwsze skrzypce i aby osiągnąć efekt stylowej nonszalancji np. w noszeniu bluzek

Dodatki z XXI wieku

Aby ażury i koronki nie przynosiły na myśl babcinej szafy, postaw na nowoczesne, geometryczne i unikalne dodatki. To Twoja szansa, aby wreszcie sparować tę niesamowitą pleksiglasową torebkę kopertówkę albo szpilki z obcasem jak spod igły drukarki 3D. W żaden sposób nie ujmiesz koronce kobiecości, za to nadasz jej zupełnie nowy wymiar.

Długości

O ile nie idziesz do ślubu, postaw na krótsze długości. Szlachetna koronka, użyta w mniejszej ilości, będzie nadal szalenie kobieca i czarująca, a jednak bardziej casual. Niesamowicie cool i na czasie będzie wyglądał koronkowy crop-top w połączeniu ze spodniami czy spódnicą z wysokim stanem lub koronkowe szorty z żakietem w stylu marynarskim.

Koronka jest niesamowicie uniwersalnym trendem. Możesz z niej korzystać w niewielkich ilościach - myśl kategoriami lamówki, biżuteria, obuwie czy szale, albo postawić na full crochet look i doszlifować go minimalistycznymi dodatkami. Sensualność, elegancja i kobiecość nigdy nie były bardziej na wyciągnięcie ręki!

Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ