Sprawdź czy paryski styl jest dla Ciebie

- Alicja - | Stylizacje | Ads Disclosure | 16.07.2019
Sprawdź czy paryski styl jest dla Ciebie

Paryski szyk czuć na ulicach Paryża, można z łatwością odróżnić eleganckie Paryżanki od przybyłych tutaj turystek, ja również się na pewno odróżniałam. Francuskich kobiet nie da się tak po prostu skopiować. Potrzebna jest umiejętność dobierania klasycznych ubrań, doboru odpowiedniej kratki lub pasków oraz obuwia! Paryski styl oznacza jedno - szafa wypełniona odzieżą ponadczasową i odstająca poza jakiekolwiek trendy. Spróbujmy zatem kilka stylizacji w tym stylu.

1.  Minimalizm w najlepszym wydaniu

Gdzieś to słyszałyście? Na pewno, bo ostatnio opisywałam styl skandynawski, gdzie prostota rządzi. W paryskim stylu trzeba nauczyć się zdejmować z siebie - szczególnie dodatki, które mogą zakłócić ogólny wizerunek. Tą zasadą kierowała się również Coco Chanel, a stosuje teraz Emmanuelle Alt. Połącz beżowe lub czarne cygaretki z dopasowaną koszulą w jednym kolorze lub w drobną kratkę. Do tego balerinki lub sztyblety i trencz.

Francuski styl

2. Mała czarna

Jeżeli uwielbiacie styl paryski, koniecznie dołączajcie do swojej garderoby wysokiej jakości odzież, to nie musi być od razu cała szafa. Powoli, zamiast kilku rzeczy wątpliwej jakości, zastępujcie jedną porządną. Z biegiem czasu zauważycie, że macie już sporą kolekcję ubrań w paryskim stylu. Uważnie sprawdzajcie materiały i jak obszyta jest wybrana przez Was rzecz, żeby po jednym praniu nie ciągnęły się za nią nitki. Ja zaczęłam od małej czarnej w dobrym wydaniu, polecam taką sukienkę z prostego powodu - nadaje się na każdą pogodę i do każdej stylizacji. Możecie je łączyć zarówno ze sneakersami, jak i kozakami za kolano i botkami. Świetnie sprawdzą się w pracy, ale też na zwykłe zakupy i wyjazd do miasta.

3. Berety, apaszki i...perły

We francuskim stylu liczy sie jedna rzecz - prostota. To nadaje szyku, o tym już wspomniałam. Tak więc zrezygnujcie z napisów na t-shirtach, polubcie marynarki, golfy i spodnie cygaretki. Pamiętajcie, żeby nie pokazywać zbyt wiele a jednocześnie sporo odsłaniać. Co do kolorów, to oczywiście rządzą te stonowane, czyli: czerń z bielą, granat, beże i brązy oraz niewinne dodatki, które mogą odróżniać się kolorystycznie od reszty. Takimi dodatkami mogą być berety, apaszki i szykowna biżuteria - najlepiej będą się prezentować perły.

Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ