Idealne buty do sukienki na wesele

- Alicja - | Stylizacje | 19.12.2018
Idealne buty do sukienki na wesele

Rozpoczynając ten tekst, zastanawiałam się, ile poszukiwań idealnych butów mam już za sobą i jest ich sporo. Zawsze kupuję więcej niż jedną parę bo: ładne buty z wysokim obcasem, bo bez obcasa, bo w szpic, bo ma niespotykany kolor - no i zdecydować się dość trudno.

No dobra, ale wybierasz się na wesele, sukienka koktajlowa lub komplecik już czeka w szafie, a buty znów w lesie... Pamiętaj o kilku ważnych zasadach, a przede wszystkim o tej: diabeł tkwi w szczegółach, a buty to nasza broń kobieca!

O czym pamiętać, żeby nie zgubić się w obuwniczej dżungli?

1. Podstawowa zasada, mająca pierwszeństwo przed wszystkimi innymi. Buty na wesele muszą być wygodne. Bo będziesz w nich tańczyć, biegać i skakać. Nie powinny Cię uciskać, najlepiej wybrać buty skórzane, z gładkiej i nielakierowanej skóry, wtedy na pewno wrócisz z wesela bez obtarć stóp.

2. Pamiętaj o weselnym dress codzie, więc najlepszy będzie zawsze klasyczny wybór, czyli czółenka z zakrytymi palcami, najlepiej w bezpiecznym kolorze i na obcasie. Jeżeli szpilki to dla Ciebie produkt z kosmosu, to wybierz koturny - tylko pamiętaj, żeby nie były to koturny wiklinowe. Możesz wyszukać też wśród balerinek lub lordsy, one potrafią być równie eleganckie! Oczywiście mamy czasy, gdy nawet sandały nie są już faux pas. Tylko pamiętaj - jeśli sandały, to już nie przesadzaj z rzemykami i paskami, niech mają prosty fason. No i oczywiście zawsze możesz przemycić w torebce balerinki i zamienić po ceremonii.

Letni weselny haze

3. Pamiętaj, żeby dobrać sobie buty pod swoją figurę - bo w gorączce zakupowej nie zawsze o tym myślimy - a później klapa. Ja jestem wysoka, więc niestety wysokie szpilki odpadają, moja koleżanka z krótkimi nogami nie ubiera nigdy  butów zapinanych na kostce, za to szpile co najmniej 8 cm widzę u niej na oficjalnych imprezach dość często. Jeśli jesteś masywna, możesz zaszaleć i zakupić masywne botki kowbojki albo chodaki do zwiewnej sukienki. Jeżli chcesz bez szaleństw to koturn dla osób puszystych jak najbardziej będzie pasował. Dla osób szczupłych polecam delikatne obuwie, cienkie szpilki i buty na paskach.

Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ