5 sposobów na wiecznie piękne buty

Sophie Tarif | Porady | 27.12.2018
5 sposobów na wiecznie piękne buty

Nowe buty są zawsze takie czyste i takie świeże, że nie chcemy przestawać ich nosić. Dopiero później robią się matowe i pękają. Nie jest łatwo utrzymać buty w czystości, szczególnie, że pogoda w Polsce nie sprzyja ku temu. Moje białe trampki długo nie są białe - robią się żółte już po tygodniu noszenia. A zamsz? Znika po kilku miesiącach pod pierzynką kurzu, który z łatwością się w niego wbija. Co robić, żeby obuwie służyło nam dłużej? Żeby kochane szpilki przeżyły z nami więcej tanecznych przygód? Poniżej kilka, mam nadzieję, przydatnych informacji.

Jak utrzymać swoje ulubione buty w czystości?

Najczęściej kupujemy buty zamszowe i białe obuwie - najprawdopodobniej dlatego, że te właśnie rodzaje najszybciej się zużywają. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.

1. Noś swoje nowe buty nie na każdą okazję. To chyba podstawowa i złota zasada. Noszenie butów na codzień, a później jeszcze nakładanie ich na wyjątkowe okazje na pewno sprawi, że długo nie będą wyglądać jak nowe. Jeżeli nakładasz buty na wysokim obcasie i musisz przejść na nich przez całe miasto i nierówne chodniki, to lepiej dla Ciebie będzie wziąć balerinki i te na szpilkach schować do torby, a podmienić je na miejscu, wtedy z każdą sukienką koktajlową będą wyglądały zawsze bosko.

2.  Podczas siedzenia nie zakładaj jednej drogi na drugą, po pierwsze taka długa pozycja siedząca nie sprzyja Twojemu kręgosłupowi, a po drugie tak właśnie często sama brudzisz buty.

3. Zaraz po zakupie pastuj obuwie skórzane i pryskaj sprayem buty z innych materiałów. Do lakierowanych brogsów lub innego rodzaju obuwia, zakupisz specjalny preparat w postaci musu do smarowania. Zapytaj o niego w sklepie.

4. To, co teraz napiszę, może Wam się wydać śmieszne, ale wkładajcie pomięty papier w buty, może być gazeta. Róbcie to każdego wieczora. Tak zachowacie dłużej ich naturalną formę. Tak samo z obuwiem zimowym - zawsze zanim odłożycie je na górną półkę, pamiętajcie, żeby wypchać je papierem. Kozaki wyciągnięte zimową porą zawsze będą wyglądać z midi spódniczką jak nowe!

5. Szybko reaguj na nowe plamki, dziurki i delikatnie nawet odklejoną podeszwę. W niektórych przypadkach możesz naprawić coś sama, jednak gdy podeszwa się odkleja, a w bucie zauważyłaś dziurkę, lepiej zanieść je do szewca. Zapłacisz o wiele mniej niż myślisz, a but posłuży Ci dłużej niż parę miesięcy.

xoxo, SophieSophie Tarif
Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ