Wiązanie krawata na różne sposoby - zdjęcia.

- Alicja - | Moda Męska | Ads Disclosure | 16.09.2019
Wiązanie krawata

Wiązanie krawata to według tych, którzy nie wiązali, łatwizna. Jednak gdy tylko rozpoczynasz wiązanie, szczególnie pierwszy raz, coś zawsze idzie nie tak, jak powinno. Wiązanie krawata jest proste, tylko trzeba wiedzieć, jak to robić. Jeśli chcesz nauczyć się, jak zawiązać krawat w prosty sposób i szybko, zobacz zdjęcia poniżej. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zdjęcia krok po kroku, jak wiązać krawat. Ten blog zaoszczędzi twój czas i sporo nerwów. Patrz na zdjęcia, postępuj zgodnie z instrukcjami, a w krótką chwilę opanujesz wiązanie krawata po mistrzowsku!

Wiązanie krawata - rodzaje węzłów

Zanim zaczniesz, musisz dowiedzieć się, jak wiązać ten elegancki element męskiego stroju oraz jakie kołnierzyki i materiały są do tego najlepsze.

W Internecie znajdziesz kilka sposobów jak zawiązać krawat, oto, co znalazłam:

  • prosty węzeł
  • węzeł windsorski
  • węzeł Shelby
  • węzeł Kent

W większości krajów naukę rozpoczyna sie od węzła prostego, jednak w Polsce poszliśmy na głęboką wodę i uczymy się często wiązania krawata windsor, w którym trzeba opanować aż 8. ruchów! Ja jednak jestem przekonana, że większości z was spodoba się krótszy sposób wiązania - węzeł prosty.

1. Prosty węzeł

Wiązanie krawata nigdy nie było tak proste, nie dziwi więc fakt, że wielu polityków, celebryci oraz gwiazdy srebrnego ekranu używają tak często węzła prostego. Prostota i minimalizm jest w cenie, dlatego również polecam nauczyć się jak zawiązać krawat w tym stylu. To wiązanie krawata lubi najbardziej lekkie materiały, wąskie kołnierze i cienkie rodzaje krawatów. Przypomnijcie sobie Justina Timberlake'a w garniturze. To tylko 4. ruchy, z angielskiego four-in-hand, więc do dzieła!

Wiązanie krawata

2. Węzeł windsorski

To druga pozycja i jest to raczej skomplikowane wiązanie krawata, ale daje elegancki efekt. Polacy jednak lubią wyzwania i ten węzeł wydaje się być najczęściej wykorzystywany w naszym kraju, przynajmniej jeśli spojrzeć na garnitury polityków. Być może popularność w Polsce zyskał dlatego, że bez problemu można go poluzować i ściągnąć bez rozwiązywania? 

Mój tata jest niski, dlatego węzeł jest idealny dla niego. Wygląda na nim bardzo symetrycznie. Jednak nie polecam go mężczyznom o drobnej budowie ciała. Windsora nie polecam również, gdy kołnierz koszuli jest wąski i do krótkich krawatów albo wysokiego wzrostu. Do tego rodzaju węzła będzie najlepszy kołnierz otwarty, bo to duży węzeł. Zrobicie go w 8. ruchach. Ile czasu wam to zajmie? Nie wiem, sama oczywiście próbowałam i na pewno trwało to kilka minut.

Wiązanie krawata

3. Węzeł Shelby/ Węzeł Pratta

Odwrócony półwindsorki - to wiązanie posiada różne nazwy. Nie należy do najbardziej popularnych, bo te  mamy już za sobą. Węzeł Pratta jest świetny do koszul z szerokim kołnierzem, bo wychodzi po prostu duży. Jest ulubiony w USA i prostszy w wiązaniu niż Windsor. Jak wygląda wiązanie krawata Pratta? Zobacz poniżej, do jego wykonania wystarczy 6. ruchów. 

Koniecznie pamiętaj, że tego rodzaju węzeł potrzebuje dopracowania przy ściąganiu. Materiał, który lubi te wiązanie krawata, jest ciężki i masywny, wtedy szybko uzyskasz pożądany efekt. Ten typ wiązania nadaje się do pracy i na mniej oficjalne okazje.

Wiązanie krawata

Węzeł Kent

To chyba najtrudniejszy z przedstawionych tutaj i jednocześnie mały węzeł, który lubi materiały typu: jedwab i jego mieszanki oraz wąskie kołnierzyki. Doskonale przyda się w pracy, do eleganckiego obuwia.

Wiązanie krawata wykonuje się tylko w kilku ruchach, zwykle w 4. - tak jak węzeł prosty, jednak jest troszkę bardziej skomplikowany. Świetnie zastąpi węzeł windsorski, gdy jesteś wysoki i gdy masz do dyspozycji tylko jeden krawat. Dobrze jest mieć do takiego wiązania krawaty z lejących się materiałów i wtedy wąskie kołnierzyki w koszulach. Gdy chcesz skorzystać z grubszego krawata, pamiętaj o odpowiednio szerszym kołnierzu.

Przed wiązaniem obróć szeroki koniec krawata o 180 stopni - tak wyjdzie ci Kent.

Wiązanie krawata

Wiązanie krawata może być frustrujące, dlatego tym bardziej zachęcam was do oglądania specjalnie dla was przygotowanych zdjęć. W Internecie znajdziecie mnóstwo różnych typów wiązań krawatów, jednak to nie wyścig i nie egazmin na znajomość największej ich liczby. Te, o których wspominam tutaj, są najbardziej popularne i będziecie się w nich dobrze czuć. Wiecie jak zawiązać krawat? Teraz może czas przejść do kwestii wyboru garnituru

xoxo, - Alicja- Alicja -
Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

Blogi o podobnej tematyce:

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ