Plastikowe buty, is it fantastic?

Sophie Tarif | Lifestyle | 18.12.2018
Life in plastic, is it fantastic?

Nie ważne, że ostatnio świat nie lubi plastiku, bo to oczywiste, że plastik zanieczyszcza naszą planetę. Jednak moda pozostaje głucha na nieużywanie plastiku - trend futurystyczny, plastikowe buty, torebki przez które zobaczysz wszystko - to królujący w modzie plastik. Oczywiście w modzie znajdziecie też wiele alternatywnych trendów, które odnoszą się do życia w zgodzie z naturą. Moda jest zmienna, ale też wszystko w niej co jakiś czas powraca, dlatego nie dziwi mnie bardzo fakt powrotu mini spódnic z PVC, butów z plastiku i przeroczystej gumy - to w końcu królująca ostatnio moda lat 80'. I tak właśnie walczę sama ze sobą, próbując przekonać siebie, że plastik może być przyjazny i może dobrze wyglądać. 

Rzeczywistość jest taka, że zużycie plastiku w przemyśle modowym ma bardzo duży wpływ na środowisko, a PVC jest jednym z głównych winowajców. Jednak plastikowe buty pojawiają się częściej na wybiegach u znanych projektantów, niż na naszych ulicach. Osobiście uważam, że gdybym pokryła swoje stopy, czy w ogóle ciało tym super syntetycznym materiałem, nie wytrzymałabym tego dłużej niż 15 minut - w końcu to nieoddychająca reklamówka.

Na razie plastikowe buty i inna syntetyczna odzież zostały zaakceptowane przez luksusowe marki, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić i na szczęście nie zawsze chce. To daje nadzieję, że ten trend zniknie szybciej niż się pojawił. Jednak co, jeśli trafi do większej ilości konsumentów i do sieciówek?

Jeżeli zastanwiasz się, czy kupować produkty z tworzyw sztucznych - plastikowe buty, spódnice PVC, kurtki z vinylu, to zastanów się, czy to będzie przedmiot jednorazowego użytku, czy może zamierzasz nosić je latami? Bądź świadoma swoich zakupów.

A z czym ten plastik łączyć? Żeby nie poczuć się jak lalka, to proponuję dodatki z plastiku - torebki, pierścionki, biżuterię, plastikowe buty. W połączeniu z naturalnymi częściami garderoby - wełnianym swetrem lub płaszczem, na pewno lepiej się przyjmie.

xoxo, SophieSophie Tarif
Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ