Co z tymi postanowieniami noworocznymi?

- Alicja - | Lifestyle | Ads Disclosure | 28.12.2018
Co z tymi postanowieniami noworocznymi?

Gotowi na nowe postanowienia noworoczne? Bo ja sama nie wiem, tyle ich miałam na liście w tym roku i tyle z nich nawet nie dotknęłam, że aż boję się zaczynać nowe, bo nie mam pewności, że wypełnię listę. Co robić, żeby to co zamierzamy w styczniu, zrobić do grudnia? Jak zmotywować siebie do spełniania własnych marzeń? Ja w 2019 będę miała kilka sposobów!

Marzeń mamy kilka, postanowień noworocznych kilkanaście lub czasem kilkadziesiąt, a zachcianek tysiące. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, żeby pod koniec roku wypełnić zapisaną w głowie lub na kartce kalendarza listę? Jak odróżnić prawdziwe marzenie np. posiadania kolekcji toreb Furla od jednorazowej zachcianki zakupu torebki Moschino? Jak spowodować, żeby wszystkie zapisane na kartce w nowym roku zachcianki były możliwe do zrealizowania?

Nie mam rozwiązania, sama błądzę. W tym roku odhaczyłam kilka z całej listy, ale wiem na pewno - lista była za długa! Oto moje odkrycia dotyczące nowej listy postanowień noworocznych.

  1. Lista musi być krótka. Nawet jeśli mam dużo do zrobienia, zapiszę tylko te najważniejsze. Zapiszę zwiedzanie jednego kraju, a nie pięciu, ale jeśli zdecyduję się na psa, to odbędę pierwszą podróż jeszcze przed zabraniem szczeniaka do domu.  
  2. Podchodź do wpisanego postanowienia poważnie. Mam nadwagę 15 kg, więc chcę schudnąć do czasu, gdy pokażę się na plaży. Nie zapiszę próbowania miliona sportów i nie ściągnę miliona apek na telefon. Za to umówię się na wizytę w dobrej siłowni, gdzie znajdują się personalni trenerzy i odwiedzę dietetyka.
  3. Lista postanowień noworocznych musi być zawsze widoczna. Żeby przypominała mi, co jest w tym roku najważniejsze. Gdy założę sobie, że chcę zbierać na płaszcz Isabel Marant, to nie kupię po 2. tygodniach płaszcza w Mango, bo mi się spodoba, a za pół roku kurtki puchowej w Reserved. Poczekam, aż zbiorę odpowiednią kwotę i ją po prostu wydam.

Tak to już koniec moich wywodów - listy postanowień noworocznych nie mogą być długie. A najlepiej, żeby skupiały się na kilku punktach niż na kilkudziesięciu. Wtedy masz pewność, że do końca roku zdobędziesz założone cele.

Wspaniałego roku 2019 i realizacji wszystkich założonych celów życzy team Fashiola!

Co z tymi postanowieniami noworocznymi?
xoxo, - Alicja- Alicja -
Zaciekawił Cię ten tekst?

Udostępnij go swoim znajomym!

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ